Crosstrail Disc
  • Crosstrail Disc

Crosstrail Disc

36.200 ден.
Производител: SPECIALIZED
Шифра на производ: Crosstrail Disc
Достапност (кол. на залиха): 1
Количина:

Расположливи опции

* Големина:

36,200.00

 

Рамка Specialized A1 premium Aluminum forged dropouts, kickstand maunt,double-butted, Fitness Geometry
Амортизер SR Suntour NEX Coil Spring, 60mm travel, Fitness Brain  55mm travel. 
Заден Амортизер

/

Сопирачки

Promax Solve , hydraulic disc,, organic pads, 160mm rotor

Менувачи

Shimano tourney 7/8 speed
Shimano Altus 8-speed

Шалтери

Shimano Altus 8-speed Rapid Fire

Бандажи 700c,6061 aluminum double-wall
Пренос Shimano Tourney, 3-piece
Средна осовина BSA, square taper, cartrige bearings
Предна главина 

Alloy, 6-bolt disc, loose ball bearing

Задна главина 

Alloy 6-bolt , loos ball bearings, 9mm QR

Запчаник

Sunrace 8-speed, 11-34t

Ланец KMC X-8, 8-speed, reusable Missing Link
Гуми Specialized Trigger Sport, 60TPI, wire bead, 700x38c
Педали Specialized Fitness platform
Седло и кол

Specialized Canopy Sport, 155mm width
Forged 6061 alloy, 2 bolt head, 27.2mm,micro adjust

  S M L XL
CRANK LENGTH 170mm 175mm 175mm 175mm
STEM LENGTH 60mm 70mm 80mm 90mm
SEATPOST LENGTH 350mm 350mm 350mm 350mm
SADDLE WIDTH 155mm 155mm 155mm 155mm
HANDLEBAR WIDTH 660mm 660mm 660mm 660mm
TOP TUBE LENGTH, HORIZONTAL 572mm 587mm 604mm 624mm
REACH 390mm 400mm 412mm 426mm
WHEELBASE 1067mm 1078mm 1096mm 1117mm
STACK 594mm 611mm 630mm 648mm
CHAINSTAY LENGTH 445mm 445mm 445mm 445mm
FRONT CENTER 630mm 641mm 655mm 680mm
BB DROP 65mm 65mm 65mm 65mm
SEAT TUBE ANGLE 73° 73° 73° 73°
HEAD TUBE ANGLE 70° 70.5° 70.5° 70.5°
HEAD TUBE LENGTH 110mm 125mm 145mm 165mm
SEAT TUBE LENGTH, BB CENTER TO TOP 400mm 450mm 500mm 550mm
FORK RAKE 42mm 42mm 42mm 42mm
TRAIL 87mm 84mm 84mm 84mm
STANDOVER HEIGHT 740mm 776mm 813.3mm 850mm

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Најново
Fusion White
3.013 ден.
3.013 ден.
Fusion Bibshort Fusion Bibshort
4.735 ден.
4.735 ден.
Fusion Fusion
3.552 ден.
3.552 ден.
FR-C Donna Jersey FR-C Donna Jersey
4.535 ден.
4.535 ден.

За нас

Адреса:
Smart Idea
Партизанска 94-1/8
7000 Битола
МАКЕДОНИЈА

Ова е продавница каде ќе најдете паметни идеи, за паметни луѓе

Smart Idea не е ДДВ обврзник.

Контакт

  • +38970733341
  • shop@smart-idea.mk

Facebook

Smart Idea © 2020. UKION SHOPS