Body Space

Вовед во инфрацрвената технологија

За време на вежбањето Инфрацрвените зраци ја чистат вашата кожа и тело од токсини.

Исто така, полесно испушта масти, вода, холестерол, тешки метали, киселини и токсични соединенија.

Како резултат на тоа, вашата кожа изгледа сјајна, свежа и здрава.

Ефектот од ова е да се зголеми протокот на крв и снабдувањето со крв во ткивото.

Кислородот подобро се внесува во клетките на телото.

Произведува релаксација, намалување на болката во мускулите и забрзување на процесот на заздравување.

Овој метод значително го забрзува согорувањето на мастите, го намалува целулитот и го подобрува изгледот на кожата.

IR терапијата исто така го зајакнува имунолошкиот систем и ефикасно ја поддржува борбата против настинки и инфекции со грип во рана фаза.

Помага и за врзување на слободните радикали што доведува до ефикасно чистење на телото.

Преглед на придобивките

✔ Намалување на масти и целулит
✔ Намалување на стрии
✔ Отстранување на токсините
✔ Тонирање и зајакнување на вашето тело
✔ Подобрување на целокупната состојба на кожата
✔ Подобрување на циркулацијата на крвта
✔ Зајакнување на метаболизмот
✔ Зголемување на целокупното ниво на енергија
✔ Севкупно подобрување на расположението
 
 
Технологија на вакуум.


Дополнително, технологијата за вакуум (за низок атмосферски притисок) го подобрува овој ефект уште повеќе, поради липо дренажата.

Ова создава зголемена циркулација што го забрзува метаболизмот и ефектот на согорување на мастите.

Нашата технологија за вакуум не само што ви помага да изгубите тежина, туку и да го намалите целулитот, да ја подобрите циркулацијата на крвта и функцијата на лимфата

Придобивки од Vacutherm


✔ Губење на сантиметри од тврдоглави области
✔ Помазна и затегната кожа
✔ Вежба со слабо влијание врз 'рбетот и мускулите
✔ Го одложува стареењето на кожата
✔ Постоперативно закрепнување
✔ Пајакови вени

 

Подобри го барањето

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
BODY BELLY BODY BELLY
BODY BELLY   Спарават Body Belly овозможува комбинирање на едноставноста на вежбањет..
120.000 ден.
SHOCKWAVE SHOCKWAVE
SHOCKWAVE УРЕД ЗА МОДЕЛИРАЊЕ НА ТЕЛО   Шок-бранот е дизајниран з..
0 ден.
LIPOLASER 5 WAVES LIPOLASER 5 WAVES
LIPOLASEr 5 waves   Уредот LipoLaser 5Waves е наменет за ефективно ..
0 ден.
DUOFRAX RF DUOFRAX RF
DUOFRAX RF РЕВОЛУЦИОНЕРЕН УРЕД ЗА ПОДМЛАДУВАЊЕ   Лифтинг без ..
0 ден.
BODYQUISH BODYQUISH
BODYQUISH УРЕД ЗА ОТСТРАНУВАЊЕ НА МАСНОТО ТКИВО   Паметната технол..
0 ден.
BODYCRIO BODYCRIO
BODYCRIO УРЕД ЗА КРИОЛИПОЛИЗА   Овој уред е наменет за отстранув..
0 ден.
ULTRACONTOUR 5D ULTRACONTOUR 5D
ULTRACONTOUR 5D   5 leading technologies integrated in 4 treatment he..
0 ден.
BODYSCULPT BODYSCULPT
BODYSCULPT   РЕВОЛУЦИОНЕРЕН УРЕД ЗА МОДЕЛИРАЊЕ НА СИЛУЕТИ ..
0 ден.
VACUTHERM TREADMILL VACUTHERM TREADMILL
VACUTHERM TREADMILL Синергија на CARDIO тренинг кој користи и вакуум технологија – Липо дренажа ..
0 ден.
VACUTHERM ELLIPTICAL STEPPER VACUTHERM ELLIPTICAL STEPPER
VACUTHERM ELLIPTICAL STEPPER Синергија на CARDIO тренинг кој користи и вакуум технологија – Липо..
0 ден.
INFRARED ROWING MACHINE INFRARED ROWING MACHINE
INFRARED ROWING MACHINE Синергија на кардио тренинг кој користи инфрацрвена терапија.   ..
0 ден.
INFRARED ELLIPTICAL TRAINER INFRARED ELLIPTICAL TRAINER
INFRARED ELLIPTICAL TRAINER Синергија на кардио тренинг кој користи инфрацрвена терапија. &nbs..
0 ден.
INFRA POWER TREADMILL INFRA POWER TREADMILL
INFRA POWER TRADMILY Infra Power се препорачува за кардио тренинзи – од интензивно одење до трчањ..
0 ден.
CLIMBER MACHINE CLIMBER MACHINE
CLIMBER MACHINE   Quick reduction of fat tissue ..
0 ден.

Распродадено

Распродадено

BODY ROLL BODY ROLL
BODY ROLL МАСАЖА СО РОЛЕР ЗА ОБЛИКУВАЊЕ НА ТЕЛО која користи инфрацрвена терапија. Bo..
0 ден.
 VACUUM AND INFRARED VACUTHERM RECLINE BIKE  VACUUM AND INFRARED VACUTHERM RECLINE BIKE
VACUTHERM RECLINE BIKE Синергија на CARDIO тренинг кој користи и вакуум технологија Липо д..
0 ден.

За нас

Адреса:
СМАРТ ИДЕА
Партизанска 94-1/8
7000 Битола
МАКЕДОНИЈА

Ова е продавница каде ќе најдете паметни идеи, за паметни луѓе

Smart Idea не е ДДВ обврзник.

Цените се со вклучен ДДВ

Контакт

  • +38970733341
  • shop@smart-idea.mk

Facebook

Smart Idea © 2023. UKION SHOPS