FITNESS Body Space Devices

Вовед во инфрацрвената технологија

За време на вежбањето Инфрацрвените зраци ја чистат вашата кожа и тело од токсини. Исто така, полесно испушта масти, вода, холестерол, тешки метали, киселини и токсични соединенија. Како резултат на тоа, вашата кожа изгледа сјајна, свежа и здрава. Ефектот од ова е да се зголеми протокот на крв и снабдувањето со крв во ткивото. Кислородот подобро се внесува во клетките на телото. Произведува релаксација, намалување на болката во мускулите и забрзување на процесот на заздравување. Овој метод значително го забрзува согорувањето на мастите, го намалува целулитот и го подобрува изгледот на кожата. IR терапијата исто така го зајакнува имунолошкиот систем и ефикасно ја поддржува борбата против настинки и инфекции со грип во рана фаза. Помага и за врзување на слободните радикали што доведува до ефикасно чистење на телото.

Преглед на придобивките

✔ Намалување на масти и целулит

✔ Намалување на стрии

✔ Отстранување на токсини

✔ Тонирање и зајакнување на вашето тело

✔ Подобрување на целокупната состојба на кожата

✔ Подобрување на циркулацијата на крвта

✔ Зајакнување на метаболизмот

✔ Севкупно зголемување на нивото на енергија

✔ Севкупно подобрување на расположението

ИНФРАРЕДНА СВЕТЛИНА

За време на сесија со нашата опрема, вашата температура се зголемува преку инфрацрвено светло за да се зголеми температурата на телото и да се согорат повеќе калории.

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
BODY BELLY BODY BELLY
BODY BELLY   Спарават Body Belly овозможува комбинирање на едноставноста на вежбањет..
120.000 ден.
VACUTHERM TREADMILL VACUTHERM TREADMILL
VACUTHERM TREADMILL Синергија на CARDIO тренинг кој користи и вакуум технологија – Липо дренажа ..
0 ден.
VACUTHERM ELLIPTICAL STEPPER VACUTHERM ELLIPTICAL STEPPER
VACUTHERM ELLIPTICAL STEPPER Синергија на CARDIO тренинг кој користи и вакуум технологија – Липо..
0 ден.
INFRARED ROWING MACHINE INFRARED ROWING MACHINE
INFRARED ROWING MACHINE Синергија на кардио тренинг кој користи инфрацрвена терапија.   ..
0 ден.
INFRARED ELLIPTICAL TRAINER INFRARED ELLIPTICAL TRAINER
INFRARED ELLIPTICAL TRAINER Синергија на кардио тренинг кој користи инфрацрвена терапија. &nbs..
0 ден.
INFRA POWER TREADMILL INFRA POWER TREADMILL
INFRA POWER TRADMILY Infra Power се препорачува за кардио тренинзи – од интензивно одење до трчањ..
0 ден.
CLIMBER MACHINE CLIMBER MACHINE
CLIMBER MACHINE   Quick reduction of fat tissue ..
0 ден.

Распродадено

Распродадено

BODY ROLL BODY ROLL
BODY ROLL МАСАЖА СО РОЛЕР ЗА ОБЛИКУВАЊЕ НА ТЕЛО која користи инфрацрвена терапија. Bo..
0 ден.
 VACUUM AND INFRARED VACUTHERM RECLINE BIKE  VACUUM AND INFRARED VACUTHERM RECLINE BIKE
VACUTHERM RECLINE BIKE Синергија на CARDIO тренинг кој користи и вакуум технологија Липо д..
0 ден.

За нас

Адреса:
СМАРТ ИДЕА
Партизанска 94-1/8
7000 Битола
МАКЕДОНИЈА

Ова е продавница каде ќе најдете паметни идеи, за паметни луѓе

Smart Idea не е ДДВ обврзник.

Цените се со вклучен ДДВ

Контакт

  • +38970733341
  • shop@smart-idea.mk

Facebook

Smart Idea © 2023. UKION SHOPS