Најново
RADAR
12.400 MKD
12.400 MKD
Vanda
6.200 MKD
6.200 MKD
TINA
5.000 MKD
5.000 MKD
RAPTOR 140S RS
34.100 MKD
34.100 MKD
VECTOR 130S RS
31.000 MKD
31.000 MKD
VECTOR 120S RS
24.800 MKD
24.800 MKD
EDGE LYT 110
20.500 MKD
20.500 MKD
EDGE LYT 90W
20.500 MKD
20.500 MKD
Bounty Protein Bar 51 g

Bounty Protein Bar 51 g

230 MKD
Производител: Mars
Шифра на производ: Bounty Protein Bar 51 g
Достапност (кол. на залиха): 10
Количина:

Bounty Protein Bar 51 g

По успехот на протеинските Snickers и Mars ни доаѓа и трето вкусно протеинско чоколадо, Bounty Protein Bar.

Содржи само 200 калории и хранливи вредности како што можете  да ги очекувате од водечкиот производител на закуски во светот. Задржувајки го препознатливиот феноменален вкус но со дополнителни 19 гр протеин одлично како меѓуоброк или пред и по завршување на тренинг.

  • Препознатливиот и феноменален вкус на bounty сега со 19гр протеин
  • Протеин од повеќе различни извори
  • Само 200 калории по чоколадце
  • идеална ужина или заменски оброк за сите оние кои пазат на својата исхрана

Состав:

Нутритивни вредности На сервирање(1 чоколадо= 51 g На 100 g
Енергетска вредност 803 kJ/192 kcal (10% PU*) 1575 kJ/377 kcal
Протеини 18,7 g (37% PU*) 36,7 g
Јаглехидрати 17,3 g (7% PU*) 34 g
од кои шеќери 8,5 g (9% PU*) 16,6 g
Масти 5,7 g (8% PU*) 11,3 g
од кои заситени 4 g (20% PU*) 7,8 g
Сол 0,14 g (2% PU*) 0,28 g

*Препорачан внес за просечна возрасна личност (8400 kJ/2000 kcal)

Високопротеинско колаче со кокос прелиен со млечно чоколадо.

Состојки: Бленд од МЛЕЧНИ протеини (23%) (протеин од МЛЕКО, Концентрат од протеин од СУРУТКА (МЛЕКО), Емулгатор (СОЈАлецитин)), МЛЕЧНО чоколадо (16%) (Шеќер, Какао путер, обезмастено МЛЕКО во прав, Какао смеса, ЛАКТОЗА и протеин од СУРУТКА(МЛЕКО), Маст од Палма, Протеин од СУРУТКА во прав (МЛЕКО), МЛЕЧНА маст, Емулгатор (СОЈА лецитин, Е476), Природен екстракт од Ванила, Хидролизиран Колаген (16%), Хумектант (Глицерол), Фрукто-Олиго-Сахарид, Исушен кокос (7.6%), Глукозен Сируп, Албумин од ЈАЈЦА, Ароми, Сончогледово масло, Сол, Антиоксидант (Природен микс од токофероли).

Информации за алергерни: може да содржи глутен, кикирики, бадеми, лешници и пекан јаткасти плодови. Не погоден за вегетаријанци

Пакување:

51 g (1 чоколадо)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Адреса:
Smart Idea
Партизанска 94-1/8
7000 Битола
МАКЕДОНИЈА

Ова е продавница каде ќе најдете паметни идеи, за паметни луѓе

Smart Idea не е ДДВ обврзник.

Контакт

  • +38970733341
  • shop@smart-idea.mk

Facebook

Smart Idea © 2019. UKION SHOPS