Forerunner 15

Forerunner 15

11.990 ден.
Производител: Garmin
Шифра на производ: Forerunner 15
Достапност (кол. на залиха): 1
Количина:

Forerunner 15

Уред за трчање со GPS и Heart Rate Monitor (вклучен во цената)

 • Следи одалеченост, темпо, пулс¹ и калории
 • Следи чекори и калории и ве потсетува кога е време за движење
 • компатабилен со foot pod² за следење одалеченост во затворен простор
 • 8 часа времетраење на батерија со активност или до 5 дена како уред за следење на активност
 • Подгответе, планирајте и споделете ги активностите со Garmin Connect

 

Карактеристики на производот:

Физички карактеристики

Антена Интегрирана
Водоотпорност ДА
Димензии Мажи: 4,0 cm x 5,2 cm x 1,6 cm; големи: 4,6 cm x 5,7 cm x 1,6 cm
Тежина Мажи: 36 g ; големо: 43 g
Екран Мажи: 2,1 cm x 2,0 cm; големо: 2,5 cm x 2,4 cm, резолуција 55 x 32 пиксели

GPS карактеристики

Приемник Овозможен GPS, Приемник со висока осетливост

Навигација

Следливост Зачувува до 7 активности
Дополнителни модули Auto Pause® (паузирање и стартување на активноста врз база на движењето), Auto Lap® (автоматски старт на нов круг), Virtual Pacer™ (споредува real time темпо со претходно зададено), лични рекорди во трчање број на чекори и така натаму.
Дполнителен софтвер Компатабилно со Garmin Connect™ (интернет заедница каде анализирате, категоризирате и споделувате инфо)
Дополнителни опции Калории на база на пулс, Прилагодлив екран (i), Пулс монитор (дополнително), Сензор за нога (дополнително)
Дополнителни спецификации Спортски Часовник

Напојување

Извор  Полнива литиум јонска батерија
Времетраење на батерија 5 дена во power save мод; 8 часа во тренинг мод


Содржина на пакетот:

 • Forerunner 15
 • Пулс монитор
 • USB кабел за полнење и пренос на податоци
 • Прирачник

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Најново
Vero Pro Astana Jersey Vero Pro Astana Jersey
3.788 ден.
3.788 ден.
Vero Pro Astana Bibshort Vero Pro Astana Bibshort
4.735 ден.
4.735 ден.
Fusion White
3.013 ден.
3.013 ден.
Fusion Bibshort Fusion Bibshort
4.735 ден.
4.735 ден.
Fusion Fusion
3.552 ден.
3.552 ден.

За нас

Адреса:
Smart Idea
Партизанска 94-1/8
7000 Битола
МАКЕДОНИЈА

Ова е продавница каде ќе најдете паметни идеи, за паметни луѓе

Smart Idea не е ДДВ обврзник.

Контакт

 • +38970733341
 • shop@smart-idea.mk

Facebook

Smart Idea © 2020. UKION SHOPS