Impact Whey Protein, 2.5kg

Impact Whey Protein, 2.5kg

2.850 ден.
Производител: Myprotein
Шифра на производ: Impact Whey Protein, 2.5kg
Достапност (кол. на залиха): 4
Количина:

Расположливи опции

* Вкус:

Impact Whey Protein, 2.5kg

 

Impact Whey Protein® е произведен со користење првокласен концетрат од протеин од сурутка кој содржи 82% протеински состав. Ако барате производ од врвен квалитет по достапна цена тогаш сте на вистинското место.

Impact Whey Protein®  е богат извор на концетрат од протеин од сурутка од вегетаријанско слатко сирење, добиена од водечките производители на сурутка. Освен тоа што протеинот од сурутка има најголема биолошка вредност, во себе содржи високо ниво на  есенцијални и неесенцијални аминокиселини. Производниот процес користи уникатни технологии на мембранска филтрација сушење на ниски температури и притисок. Со тоа се обезбедува прецизно одвојување и концентррање на сурутката и зачувување на нејзините природни функции и високи прехрамбени дејства.

Нашиот Impact Whey Protein® нуди преку 82грама протеин на 100грама прав и со држи низок удел на лактоза и е богат со калциум. Претставува одличен извор на есенцијални амино киселини и содржи најголема концентрација на BCAA која може да се најде во природен протеин. Постојаност е клучен дел од нашиот процес за следење на квалитет и за да можеме да го одржиме на одредено ниво соработуваме со најголемите светски производители на сурутка.

Фракциите на протеин се: 44 % Бета лактоглобулин, 17 % Алфа лакталбумин, 1.5 % Бовин серум албумин, 8 % Имуноглобин G, 0.5 % Лактоферин, 26 % Гликомакропептид.

Клучни придобивки:

  • Богат со потребни аминокиселини
  • Придонесува за одржување на нормална мускулна и коскена функција
  • Се смета како целосно комплетен протеин

Начин на употреба: Измешајте едно сервирање  (25грама) во 250 - 350 мл вода или ниско-маслено млеко. Користете 1-3 пати дневно или по потреба.

Препорачаната дневна доза не смее да се надмине. Додатоците во исхрана не се замена за здрава и балансирана исхрана и начин на живот.

Состав:

Нутритивна вредност

По сервирање (25гр)

Енергетска вредност kcal/kJ

98,3 / 414,0

Протеини (на сува база)

20,5 гр

Протеини

19,6 гр

Масти

1,7 гр

Јаглехидрати

1,5 гр

Калциум

125 мг

Холестерол

0,5 мг

Impact Whey Protein - aminokiselinski profil

Состојки: Природен Концентрат од протеин од сурутка*, Какао прав (само кај chocolate smooth, chocolate caramel и mocha вкусовите), Вкусови (кај сите освен Unflavoured  вкусот) Природни Вкусови , Цитрусна киселина (само кај raspberry, vanilla and raspberry, strawberry jam roly poly и summer fruit вкусовите), Екстракт од слад (само кај latte, toffee, chocolate caramel & banoffee вкусовите), Емулгатор (Соја лецитин), Јаоболкова Киселина (само кај choc coconut вкусот), Засладувач (Сукралоза® ), Бои (Црвен корен од цвекло [само кај raspberry, vanilla and raspberry, strawberry cream, strawberry jam roly poly, summer fruits и rhubarb & custard вкусовите], Антоцианин [само кај raspberry вкусот], Куркумин [само banana & summer fruits вкусот], Карамела [само кај choc coconut and sticky toffee puddingвкусовите]). *од млеко.

Известување: Овој состав се однесува на  Impact Whey Protein без вкус (Unflavored). Имајте на ум дека процентот на протеините може да варира кај верзиите со вкус и тоа за 3% кај повеќето додека кај вкусовите со чоколадо поради додаденото какао и до 8%.

Пакување:

2500 гр

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Најново

За нас

Адреса:
СМАРТ ИДЕА
Партизанска 94-1/8
7000 Битола
МАКЕДОНИЈА

Ова е продавница каде ќе најдете паметни идеи, за паметни луѓе

Smart Idea не е ДДВ обврзник.

Контакт

  • +38970733341
  • shop@smart-idea.mk

Facebook

Smart Idea © 2021. UKION SHOPS