Polar M400, HR
 • Polar M400, HR
 • Polar M400, HR

Polar M400, HR

14.830 ден.
Производител: Polar
Шифра на производ: Polar M400, HR
Достапност (кол. на залиха): 1
Количина:

Расположливи опции

* Боја наочари:

Polar M400, HR

Polar M400, е водоотпорeн часовник за трчање со GPS-трака која исто така служи и за секојдневно пратење на кондицијата. Тоа ви помага да планирате оптимален тренинг, остварете нови лични рекорди, па дури и успешно да се вратите дома од трчање.

 • Елегантен и лесен компјутерски тренинг
 • Брзина на снимање, далечина, пат и надморска височина со вграден GPS
 • Добијте избалансирано темпо со следење на вашите дневни активности 24/7, потрошувачка на калории и чекори
 • Водење, кое ви помага да се надминете
 • Поставете цели, да го надминат личниот рекорд
 • Пронајдете го патот до почетната точка со “Back to start”
 • Вежбајте со правилен интензитет во рамките на препорачаните ограничувања на срцевите отчукувања
 • Планирајте и анализирајте го тренингот со пренос на податоци на апликацијата Polar Flow
 • Соувајте го напредокот на веб-страницата на Polar Flow
 • Водоотпорен до 30 m

 

Напреден GPS

Вградениот GPS систем на M400 го следи вашето темпо, далечина и надморска височина. Со функцијата “Back to start”, можете безбедно да ги истражите новите правци.

Мониторинг активности

M400 ги следи вашите чекори, активности, спиење и калории 24 часа на ден, 7 дена во неделата, што ве охрабрува да бидете активни секој ден.

Вежби базирана на брзината на пулсот

Вежби базирана на срцева фреквенција е една од најефикасните вежби. Користете го со сензорот за срцева фреквенција Polar H7.

Polar Flow

Планирајте, синхронизирајте и споделете податоци за вежбање користејќи ексклузивно онлајн сервисот и мобилна апликација Polar Flow. Сите податоци лесно може да се видат.

Паметни известувања

Интелигентните известувања ви дозволуваат да добивате телефонски известувања директно од вашиот M400 дисплеј.

Индивидуални цели

Можете да поставите поединечни цели за вежбање и следете го вашиот напредок кон нив користејќи ја функцијата Polar Flow.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Најново
Fusion White
3.013 ден.
3.013 ден.
Fusion Bibshort Fusion Bibshort
4.735 ден.
4.735 ден.
Fusion Fusion
3.552 ден.
3.552 ден.
FR-C Donna Jersey FR-C Donna Jersey
4.535 ден.
4.535 ден.

За нас

Адреса:
Smart Idea
Партизанска 94-1/8
7000 Битола
МАКЕДОНИЈА

Ова е продавница каде ќе најдете паметни идеи, за паметни луѓе

Smart Idea не е ДДВ обврзник.

Контакт

 • +38970733341
 • shop@smart-idea.mk

Facebook

Smart Idea © 2020. UKION SHOPS