Најново
RADAR
12.400 MKD
12.400 MKD
Vanda
6.200 MKD
6.200 MKD
TINA
5.000 MKD
5.000 MKD
RAPTOR 140S RS
34.100 MKD
34.100 MKD
VECTOR 130S RS
31.000 MKD
31.000 MKD
VECTOR 120S RS
24.800 MKD
24.800 MKD
EDGE LYT 110
20.500 MKD
20.500 MKD
EDGE LYT 90W
20.500 MKD
20.500 MKD
Proseries Protein Cookie 85 g

Proseries Protein Cookie 85 g

165 MKD
Производител: Sport Proseries
Шифра на производ: Proseries Protein Cookie 85 g
Достапност (кол. на залиха): 10
Количина:

Расположливи опции

* Вкус:

Proseries Protein Cookie 85 g

Proseries Protein Cookie е неодолива чоколадна ужинка. Доаѓа во 3 вкуса: темна чоколада, бела чоколада и млечна чоколада. Со висок удел на протеин кој потикнува и одржува мускулен раст.

Протеинско колаче направено од квалитетни состојки со неодолив чоколаден прелив и совршен вкус.

Зошто да одберете Protein Cookie?

  • Неодолив вкус!
  • Со чоколаден прелив
  • Висока концентрација на протеини
  • Квалитетени суровини
  • Квалитетен јаглехидрат од овесни снегулки

Употреба:

 

Кoнзумирајте како протеинска ужина или меќуоброк во било кој дел од денот.

Состав:

Нутритивни вредности /
Nutrition information per

 100 g

85 g

Енергетскта вредност/ Energy

1699 kJ / 406 kcal

1444 kJ / 345 kcal

Масти/ Fat

18,7 g

15,9 g

од кои заситени масни киселини / of which saturated

10,9 g

9,3 g

Јаглехидрати/ Carbohydrates

38,9 g

33,0 g

од кои шеќери / of which sugars
од кои полиоли / of which polyols

27,8 g
3,0 g

23,7 g
2,6 g

Влака/ Fibre

4,5 g

3,8 g

Протеини/ Protein

19,6 g

16,7 g

Сол/ Salt

0,22 g

0,19 g

Известување: составот се однесува на вкусот Milk Chocolate и кај други вкусови може да варира.

Состојки:  Овесни снегулки (ГЛУТЕН), шеќер, млечен билен прелив (шеќер, потполно хидрогенирано масло од палма, лактоза во прав, полномасно МЛЕКО во прав (7%), обезмастено какао (4%), емулгатор (СОЈА лецитин), ароми), ЈАЈЦА, протеин од СОЈА, маргарин (билни масла (масло од палма, кокосово масло, сончогледово масло), вода, емулгатор (моно и диглицеридни масни киселини), регулатор на киселост (лимонска киселина), конзерванс (калиум сорбат), арома, боја(каротени)), медалјони од СОЈА (изолат од протеин од СОЈА, скроб од тапиока, сол), темни чоколадни капки (шеќер, какао паста, какао намаз, емулгатор (соја лецитин)), (глицерол) за задржување влага, мед, арома, агенти за против стврдунување (динатриум дифосфат, натриум карбонат, пчекарен скроб, моно и диглицеридни масни киселини), какао во прав, боја (обична карамела (содржи сулфити)), стабилизатор (инвертаза (инвертаза, глицерол, вода)), натриум хлорид.

Информации за алергени:  содржи глутен, јајца, соја, млеко и сулфити во траги. Може да содржи траги од кикирики, јаткасти плодови и сезамово масло.

Пакување:

85 g

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Адреса:
Smart Idea
Партизанска 94-1/8
7000 Битола
МАКЕДОНИЈА

Ова е продавница каде ќе најдете паметни идеи, за паметни луѓе

Smart Idea не е ДДВ обврзник.

Контакт

  • +38970733341
  • shop@smart-idea.mk

Facebook

Smart Idea © 2019. UKION SHOPS