Creatine Monohydrate, 250 g

Creatine Monohydrate, 250 g

590 ден.
Производител: ME:First
Шифра на производ: Creatine Monohydrate, 250 g
Достапност (кол. на залиха): 3
Количина:

MeF1rst Creatine Monohydrate 250 gr Unflavoured – Ми Фирст креатин монохидрат во пакување од 250 гр без вкус

83 сервирања / Додаток во исхрана

Фирст стандард за квалитет / Пред | За време | После тренинг / 3 гр креатин монохидрат на сервирање / Микронизиран креатин монохидрат

Без бои, презервативи,засладувачи / Клинички тестиран / Произведено во ЕУ / Без Глутен / Без ГМО /  Креатин Монохидрат / Направен за подобри резултати / Без разлика на тоа каде ги поставувате вашите цели: во теретана, на лента, надворешна активност или активност на терен, за добар тренинг и активност  потребно ви е креатин монохидрат.  Креатинот монохират е дизајниран од страна на спортистите и одобрено од страна на нутриционистите  за подобрување на секој тренинг и активност. Креатин монохидрат  зголемува физички перформан кај активности кои вклучуваат краткотрајни, експлозивни и повторувачки вежби со висок интензитет. Бенефитот се појавува со користење на  3 гр дневно што е исто така и препорачаната дневна доза. Според некои истражувачи креатинот може да ги зголеми нивоата на енергија и на издржливост на време на изведување на вежби.

Квалитет на кој можете да се потпрете.

Креатин монохидрат во прав, додаток во исхрана.

Состојки во препорачана дневна доза / Сервирање (3 гр) / Сервирања во пакување 83

3 гр

100 гр

Енергија

51 kJ / 2 kcal (1 %)

1 700 kJ / 400 kcal

Креатин монохидрат

3 гр

100 гр

*Препорачан референтен внес за просечна возрасна личност (8400 kJ / 2000 kcal)

Состојки: Креатин** Монохидрат

Информации за алергени: Произведен во објект кој ги обработува производите што содржат млеко, соја, овес, пченица, јајца, целер, сулфити, риби, ракови и ореви. Начин на употреба: Додадете 1 дозерка (3 гр) прав во 200 мл вода или вашиот омилен пијалок во шејкер и конзумирајте еднаш дневно 30 минути пред тренинг или непосредно по негово завршување.. Важно: Додатоците во исхрана не се замена за здрава и балнсирана исхрана и активен начин на живот. Да се чува вон дофат на деца. Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза.** Креатинот не смеат да го користат бремени жени и доилки и лица под 16 години. Конзумирате може да доведе до зголемување на телесна маса преку акумулација на вода во мускулите.  Начин на чување: Да се чува на ладно и суво место, далеку од директна сончева светлина, на температура по 25 степени. Најдобро пред крај/ Сериски и ЛОТ број: видете на оригиналното пакување 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Најново
Dots PR-S Fluo Dots PR-S Fluo
7.339 ден.
7.339 ден.
Versilia Winter Lady Versilia Winter Lady
4.862 ден.
4.862 ден.

За нас

Адреса:
Smart Idea
Партизанска 94-1/8
7000 Битола
МАКЕДОНИЈА

Ова е продавница каде ќе најдете паметни идеи, за паметни луѓе

Smart Idea не е ДДВ обврзник.

Контакт

  • +38970733341
  • shop@smart-idea.mk

Facebook

Smart Idea © 2020. UKION SHOPS