Elite Creapure Creatine, 500 g

Elite Creapure Creatine, 500 g

1.620 ден.
Производител: ME:First
Шифра на производ: Elite Creapure Creatine, 500 g
Достапност (кол. на залиха): 3
Количина:

Расположливи опции

* Вкус:

Me F1rst Elite Creapure Creatine 500 gr Unflavoured – Ми Фирст Елит Креапјур Креатин без вкус во пакување од 500 гр

3000 мг Креатин Монохидрат /  E додаток воисхрана. Направено со ®Creapure технологија / Премиум Квалитет / Најчистата форма на креатин / Пред, за време на или после тренинг / Без бои, презервативи, засладувачи / Клинички тестиран / Направено во ЕУ / 83 сервирања / Додаток во исхрана / Наравен за подобри резултати !! / ®Creapure е брендирана верзија на чист креатин, кој е наекстензивно тестирана форма на креатин и е докажана дека е безбедна и ефективна. Кога копувате ®Creapure суплемент можете да бидете сигурни дека го користите најдоброто и најдоверливот кое пазарот може да го понуди. Креатин монохидрат  зголемува физички перформан кај активности кои вклучуваат краткотрајни, експлозивни и повторувачки вежби со висок интензитет. Бенефитот се појавува со користење на  3 гр дневно што е исто така и препорачаната дневна доза. / Квалитет на кој можете да се потпрете / Без адитиви / Без глутен / Без ГМО

Нутритивни вредности

3 гр *RI

100 гр

Едно сервирање 3 гр

Сервирања во пакување 83

Енергија

51 kJ / 12 kcal (1%)

1700 kJ / 400 kcal

®Creapure (креатин монохидрат)

3 гр

100 гр

*Референтен внес за просечна возрасна личност (8400 kJ / 2000 kcal)

Состојки: ®Creapure (креатин** монохидрат)

Информации за алергени: Произведен во објект кој обработува производи кои содржат млеко, соја, овес, пченица, јајца, целер, сулфити, риби. Ракови и ореви.

Начин на употреба: Додадете 1 дозерка (3 гр) прав во 200 мл вода или вашиот омилен пијалок во шејкер и конзумирајте еднаш дневно 30 минути пред тренинг или непосредно по негово завршување

Важно: Додатоците во исхрана не се замена за здрава и балнсирана исхрана и активен начин на живот. Да се чува вон дофат на деца. Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза.** Креатинот не смеат да го користат бремени жени и доилки и лица под 16 години. Конзумирате може да доведе до зголемување на телесна маса преку акумулација на вода во мускулите.  Начин на чување: Да се чува на ладно и суво место, далеку од директна сончева светлина, на температура по 25 степени. Најдобро пред крај/ Сериски и ЛОТ број: видете на оригиналното пакување 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Најново
Dots PR-S Fluo Dots PR-S Fluo
7.339 ден.
7.339 ден.
Versilia Winter Lady Versilia Winter Lady
4.862 ден.
4.862 ден.

За нас

Адреса:
Smart Idea
Партизанска 94-1/8
7000 Битола
МАКЕДОНИЈА

Ова е продавница каде ќе најдете паметни идеи, за паметни луѓе

Smart Idea не е ДДВ обврзник.

Контакт

  • +38970733341
  • shop@smart-idea.mk

Facebook

Smart Idea © 2020. UKION SHOPS