Instantized BCAA 2:1:1, 500 g

Instantized BCAA 2:1:1, 500 g

2.480 ден.
Производител: ME:First
Шифра на производ: Instantized BCAA 2:1:1, 500 g
Достапност (кол. на залиха): 3
Количина:

Me F1rst Instantized  BCAA 2:1:1 500 gr Unflavoured – Ми Фирст Инстантизирани БЦАА амино киселини во размер 2:1:1 без вкус во пакување од 500 гр

5000 мг БЦАА аминокиселини на сервирање / Одлична растворливост, Лесна за мешање / Ултра инстантизирана / Без бои, презервативи и засладувачи / Клинички тестирана / Направена во ЕУ / Без ГМО / Без Глутен / 50 сервирања / Погодно за вегетеријанци / Пред,  За време или После тренинг или активност / Фирст Стандард за квалитет  Инстантизирана БЦАА во 2:1:1 размер Инстантизирани аминокиселини со разгранет ланец / Ако ги цените и верувате во вашите тренинзи и акивност, тогаш со гордост ви ги претставуваме нашите Инстантизирани БЦАА аминокиселини во разме 2:1:1 кои ќе ги комплиментираат вашите тренинг активности и вежби / Препорачаната дневна доза е 5 гр за достигнување на најдобрите резултати / Бидејки БЦАА аминокиселините неможат да бидат синтетизирани во човечкото тело тие мора да се внесат преку исхраната. Според некои истражувања , внесот на БЦАА аминокиселини, пред, за време на и по завршувате на вежбите или активностите придонесува до стимулација на синтезата на мускулен протеин, спречување на распад на мускулен протеин, намалување на штетата на мускулите предизвикана од вежби  и намалување на чувството на умор. / БЦАА е додаток во исхраната.Квалитет на кој можете да се потпрете

Просечни хранливи вредноси на

5 гр (% РИ*)

100 гр

Едно сервирање (5 гр)

Сервирања во едно пакување 50

Енергија

85 kJ / 20 kcal

1700 kJ / 400 kcal

иБЦАА

5 гр

100 гр

-од кои Л-Леуцин

2.5 гр

50 гр

-од кои Л-Изолеуцин

1.25 гр

25 гр

-од кои Л-Валин

1.25 гр

25 гр

 *Референтен внес за просечна возрасна личност (8400 kJ / 2000 kcal)

Состојки: иБЦАА [Л-Леуцин, Л-Изолеуцин, Л-Валин; емулгатор (соја лецитин)]

Инстантизирани БЦАА аминокиселини во прав

Информации за алергени: Произведено во објект кој ги обработува производи кои содржат млеко, овес, пченица, јајца, целер, сулфити, риби,ракови и ореви.

Начин на употреба: Во 200 мл вода додадете 1 дозерка (5 гр), добро протресете и конзумирајте пред или непосредно по завршување на активноста.

Начин на чување: Да се чува на ладно и суво место, далеку од директна сончева светлина на температура под 25 степени.

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна исхрана. Производот треба да се чува надвор од дофат на деца

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Најново
Dots PR-S Fluo Dots PR-S Fluo
7.339 ден.
7.339 ден.
Versilia Winter Lady Versilia Winter Lady
4.862 ден.
4.862 ден.

За нас

Адреса:
Smart Idea
Партизанска 94-1/8
7000 Битола
МАКЕДОНИЈА

Ова е продавница каде ќе најдете паметни идеи, за паметни луѓе

Smart Idea не е ДДВ обврзник.

Контакт

  • +38970733341
  • shop@smart-idea.mk

Facebook

Smart Idea © 2020. UKION SHOPS