Isotonic, 500 g

Isotonic, 500 g

710 ден.
Производител: ME:First
Шифра на производ: Isotonic, 500 g
Достапност (кол. на залиха): 3
Количина:

Me F1rst Isotonic Sports Drink 500 gr Refresing Lemon Lime – 

E додаток во исхрана.Фирст стандард за квалитет / Пред, за време на или после тренинг / Долготрајна енергија / Без Аспартам / Микс од јаглехидрати и електролити / Баланс на електролити / Енергија / Мускулна функција / Погодно за вегани / Направено во ЕУ / Клинички тестиран / Без Глутен / Без ГМО / 31 сервирање / Магнезиумот придонесува за електролитен баланс, нормален енергетско отпуштачки метаболизам, намалување на умор и нормална мускулна функција.

Просечни нутритивни вредности на

16 гр *RI

100 гр

Едно сервирање 16 гр

Број на сервирања во пакување 31

Енергија

246 kJ / 58 kcal (3%)

1537 kJ / 362 kcal

Масти

0 гр (0 %)

0 гр

-од кои заситени

0 гр (0%)

0 гр

Јаглехидрати

14 гр (5 %)

89 гр

-од кои шеќери

7.7 гр (9 %)

48,1 гр

Протеини

0 гр (0 %)

0 гр

Сол

0.1 гр (2%)

0.9 гр

Магнезиум

56.3 мг (15 %)

352 мг

Калиум

40.6 мг (2 %)

254 мг

*Референтна вредност за просечна ворзасна личност (8400 kJ / 2000 kcal)

Состојки: Малтодекстрин, Фруктоза, Декстроза, регулатор на киселост (лимонска киселина), магнезиум (тримагнезиум цитрат), арома, натриум хлорид, агент против стврднување (силициум диоксид), калиум (трикалиум цитрат), боја, (бакар комплекса хлорифила), засладувач (сукралоза).

Информации за алергени: Произведен во објект кој ги обработува производите што содржат млеко, соја, овес, пченица, јајца, целер, сулфити, риби, ракови и ореви.

Начин на употреба: Додадете 1 дозерка дневно (16 гр) прав во 200 мл вода во шејкер, добро протресете и користете за време на тренинг

Начин на чување: Да се чува на ладно и суво место, далеку од директна сончева светлина, на температура по 25 степени.

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна исхрана. Производот треба да се чува надвор од дофат на деца

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Најново
Dots PR-S Fluo Dots PR-S Fluo
7.339 ден.
7.339 ден.
Versilia Winter Lady Versilia Winter Lady
4.862 ден.
4.862 ден.

За нас

Адреса:
Smart Idea
Партизанска 94-1/8
7000 Битола
МАКЕДОНИЈА

Ова е продавница каде ќе најдете паметни идеи, за паметни луѓе

Smart Idea не е ДДВ обврзник.

Контакт

  • +38970733341
  • shop@smart-idea.mk

Facebook

Smart Idea © 2020. UKION SHOPS