Micellar Casein, 2270 g

Micellar Casein, 2270 g

3.560 ден.
Производител: ME:First
Шифра на производ: Micellar Casein, 2270 g
Достапност (кол. на залиха): 3
Количина:

Расположливи опции

* Вкус:

Me F1rst Micelar Casein 

Додаток во исхрана

Фирст Стандард за квалитет / Ноќна формула / 5 гр БЦАА и Глутамин, 2 гр јаглехидрати, 24 гр протеин / Премиум мицелареан казеин протеин / Бавноотпуштачка протеинска формула / Погодно за вегетеријанци / Нправен во ЕУ / Без бои, презервативи, аспартам и додадени шеќери / Клинички тестиран / Без Глутен / Без ГМО / 75 севирања / Премиум бавноотпуштачки протеин. Мицеларниот казеин е млечен протеин направен од млекото на кравите  хранети на трева. Ги содржи сите есенцијални аминокиселини, од кои одприлика 5 гр БЦАА и Глутамин. Нашиот мицеларен казеин го задржува угледот како најефикасна форма на казеин благодарение на бавната апсорпција. / Ултимативниот протеин за ноќниот период од денот е одличен извор на протеин веднаш пред легнувањето бидејќи обезбедува бавна и постојана апсорпција на аминокиселини. Според некои истражувачи, на телото му обезбедува протеини во временски период и до 7 часа намлувајки го мускулниот катаболизам. Поради бавноотпуштачката форма, протеин кој се наоѓа во нашиот премиум мицеларен казеин нуди долги период на ситост притоа стимулирајки и придонесувајки во растот и одржувањето на мускулната маса. / Целосно е без ГМО и хормони со низок удел на шеќери. Користејки ги казеинот и протеинот раздвоено е мит кој е одамна скршен. Научниците и нутриционистите долго време се обидуваат да ја најдат совршената комбинација за најдобри резултати. Комбиниран со нашиот Премиум Хидролизиран протеин од сурутка  имате совршена формула за одлични резултати. / Квалитет на кој можете да се потпрете

 

30 гр

100 гр

Енергија

455 kJ / 107 kcal (5%)

1516 kJ / 358 kcal

Масти

0.6 гр (1%)

2.0 гр

-од кои заситени

0.4 гр (2%)

1.3 гр

Јаглехидрати

1.5 гр (1%)

4.9 гр

-од кои шеќери

1.1 гр (1%)

3.6 гр

Влакна

0.6 гр

1.9 гр

Протеин

24 гр (47%)

79 гр

Сол

0.5 гр (8%)

1.7 гр

 

Аминокиселинкси профил по порција 30 гр

Л-Аланин

739 мг

Л-Аргинин

825 мг

Л-Аспартамска киселина

1706 мг

Л-Цистеин

85 мг

Л-Глутамин

4862 мг

Глицин

427 мг

Л-Хистидин***

654 мг

Л-Изолеуцин***

1194 мг

Л-Леуцин***

2218 мг

Л-Лизин***

1678 мг

Л-Метионин***

512 мг

Л-Фениланин***

1137 мг

Л-Пролин

2417 мг

Л-Серин

1194 мг

Л-Треонин***

967 мг

Л-Триптофан***

455 мг

Л-Тирозин

1194 мг

Л-Валин***

1450 мг

Вкупно БЦАА

4862 мг

*Референтен внес за просечна возрасна личност *** Есенцијални аминокиселини

Состојки: Мицеларен казеин [од млеко емулгатор(соја лецитин)], обезмастено какао во прав, сол, арома, згуснувач (целулозна гума), засладувач (сукралоза).

Информации за алергени: Произведено во објект кој обработува продукти кои содржат овес, пченица, јајца, целер, сулфити, риби, ракови и ореви. Начин на употреба: Во 200 мл вода или млеко дневно додадете 1 дозерка (30 гр) прав, добро протресете и конзумирајте пред спиење или помеѓу оброци.

Начин на чување: да се чува на ладно и суво место настрана од сончева светлина на  температура под 25 степени.

Предупредување: Да не се надминува препорачаната дневна доза. Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна исхрана. Производот треба да се чува надвор од дофат на деца

 Најдобро пред крај/ Сериски и ЛОТ број: видете на оригиналното пакување Производител: Произведено во ЕУ 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Најново
Dots PR-S Fluo Dots PR-S Fluo
7.339 ден.
7.339 ден.
Versilia Winter Lady Versilia Winter Lady
4.862 ден.
4.862 ден.

За нас

Адреса:
Smart Idea
Партизанска 94-1/8
7000 Битола
МАКЕДОНИЈА

Ова е продавница каде ќе најдете паметни идеи, за паметни луѓе

Smart Idea не е ДДВ обврзник.

Контакт

  • +38970733341
  • shop@smart-idea.mk

Facebook

Smart Idea © 2020. UKION SHOPS