Mars Protein Bar 57 g
  • Mars Protein Bar 57 g

Mars Protein Bar 57 g

230 MKD
Производител: Mars
Шифра на производ: Mars Protein Bar 57 g
Достапност (кол. на залиха): 10
Количина:

Mars Protein Bar 57 g

Ако сте во потрага по нов вкусен извор на протеини, тогаш ќе бидете воодушевени од новото чоколадце на планетарно познатите Mars!

Mars Protein Bar  содржи само 200 калории и хранлива вредност каква што може да се очекува од добропоазниот Mars со 100% задржување на вкусот. Практичното пакување крие 19гр протеин и се вклопува во секој дел од денот како заменски оброк.

  • Препознатлив и феноменал Mars вкус сега со 19 g протеини
  • Протеин од различни извори и суровини
  • Само 200 калории по чоколадце
  • Одличен како заменски оброк со понизок удел на масти
  • Идеален snack

Употреба: Mars Protein bar може да го користите пред после или за време на тренингот како и во секое доба од денот

Состав:

Нутритивна вредност На сервирање (1 чоколадце = 57 g) На 100 g
Енергетска вредност 838 kJ/200 kcal 1469kJ/351kcal
Протеини 19 g 33 g
Јаглехидрати 22 g 39 g
. од кои шеќери 13 g 23 g
Масти 4,6 g 8,1 g
- од кои заситени  2,6 g 4,5 g
Сол 0,39 g 0,69 g

Протеинскко колаче со карамела слој прекриен со млечна чоколада.

Состојки: Протеинска смеса (27%) (Изолат од протеин од Соја, Обезмастено млеко во прав, Концентрат од протеин од сурутка (од млеко), Албумин од јајца, емулгатор (Соја Лецитин)). Карамела (16%) Обезмастено Милеко, Глукозен сируп, Сируп од инвертен шеќер, Масло од палма, Путер (од млеко), Шеќер, Емулгатор (Е471). Стабилизатор, ароми, Млечна чоколада (15%) (Шеќер, Какао путер, обезмастено млеко, какао смеса, Лактоза и протеин од сурутка (Млеко). Протеин од сурутка во прав (од Млеко). Млеко, Масти, Емулгатор Соја Лецитин Е 476, Природен ванила екстракт, Хидролизиран Колаген 2%, Глицерол, Фрукто-Олигосахарид,Хумектант (малтитол), Ароми, Обезмастено какао во прав, Екстракт од јачмен и сол.

Може да содржи кирики ,бадеми, лешници и пекан ореви. Не погоден за вегетаријанци.

Да се чува на ладно и суво место настрана од директна сончева светлина

Пакување:

51 g (1 парче)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Адреса:
Smart Idea
Партизанска 94-1/8
7000 Битола
МАКЕДОНИЈА

Ова е продавница каде ќе најдете паметни идеи, за паметни луѓе

Smart Idea не е ДДВ обврзник.

Контакт

  • +38970733341
  • shop@smart-idea.mk

Facebook

Smart Idea © 2019. UKION SHOPS