Milky Way Protein Bar 51 g

Milky Way Protein Bar 51 g

230 MKD
Производител: Mars
Шифра на производ: Milky Way Protein Bar 51 g
Достапност (кол. на залиха): 10
Количина:

Milky Way Protein Bar 51 g

Уште една омилена чоколада од детството која доаѓа во протеинска верзија. Ви го претставуваме Milky Way Protein Bar чоколадцето.

Milky Way Protein Bar е вкусна комбинација на млечно полнење со млечна чоколада која има само 183 калории и содржи 19гр протеин. Практично и лесно чоколадцето може да го носите и конзумирате секаде во секое време идеално како меѓуоброк или закуска со феноменален вкус и протеин.

  • Препознатлив и фантастичен Milky Way вкус со 19 гр протеин
  • Само 183 калории и 4 гр масти по чоколадце
  • Одлична како оброк или засукска со мал процент на масти и висок удел на протеини
  • Потикнува мускулен раст и обнова

Употреба: Milky Way Protein Bar можете да го конзумирате кога сакате за да го зголемите вашиот протеински внес

Состав:

Нутритивни вредности: На сервирање (1 чоколадо= 51 g На 100гр
Енергетска вредност 767 kJ/183 kcal (9% PU*), 1503 kJ/359 kcal
Протеини 19,2 g (38% PU*) 37,6 g
Јаглехидрати 18,6 g (7% PU*) 36,5 g
. од кои шеќери 10,1 g (11% PU*) 19,9 g
Масти 4,1 g (6% PU*) 8,0 g
- од кои заситени 2,2 g (11% PU*) 4,2 g
Сол 0,18 g (3% PU*) 0,36 g

*Препорачан внес за просечна возрасна личност (8400 kJ/2000 kcal)

Состојки: Млечен протеински бленд 23% [млечен протеин, концентрат од протеин од сурутка (од млеко), емулгатор (соја лецитин)], млечна чоколада 19% [шеќер, какао намаз, обезмастено млеко во прав, какао смеса, лактоза, протеин од сурутка  (од млеко), палмино масло, сурутка во прав (од млеко), млечна маст, емулгатор (соја лецитин , полиглицерол полириционолеат), природен екстракт од ванила], хидролизиран коллаген 15%, агент за задржување влага (глицерол), глукозен сируп, фрукто-олигосахарид, албумин од јајце 3,6%, полномасно млеко во прав, ароми, сончогледово масло, јачменов слад, сол, антиоксиданс (природна мешавина на токофероли).

Алергени: Разгледајте ги болдираните состојки

Пакување:

51 g (1 чоколадо)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Адреса:
Smart Idea
Партизанска 94-1/8
7000 Битола
МАКЕДОНИЈА

Ова е продавница каде ќе најдете паметни идеи, за паметни луѓе

Smart Idea не е ДДВ обврзник.

Контакт

  • +38970733341
  • shop@smart-idea.mk

Facebook

Smart Idea © 2019. UKION SHOPS