Proseries 50% Protein Bar, 50 g
  • Proseries 50% Protein Bar, 50 g

Proseries 50% Protein Bar, 50 g

130 ден.
Производител: Sport Proseries
Шифра на производ: Proseries 50% Protein Bar, 50 g
Достапност (кол. на залиха): 10
Количина:

Расположливи опции

* Вкус:

Proseries 50% Protein Bar, 50 g

Proseries 50% Protein Bar е идеален извор на протеини секаде во секоја ситуација !

Уверете се зашто 50% Protein Bar апсолутно највкусната протеинска чоколада !! Гарантирана фит љубов на прв поглед!

Proseries 50% Protein Bar содржи идеален размер на протеини и јаглехидрати за вашата спортска исхрана. Со само 1.3 гр шеќери, 189 калории и 25 гр протеин ја прави еден од најдобрите избори од категоријата високопротеински чоколади.

Се работи за чоколада која ги содржи сите аминокиселини и целосни протеини кои допринесуваат во изградбата, одржувањето и обновата на мускулната маса. Идеални се и како заменски оброк бидејки ги содржат сите потребни хранливи состојки во формат со апсолутно фантастичен вкус. Проценотот на протеини е 50% и ќе ви овозможе да зачувате мускулатура и да спречите глад пред тренинг или како меѓуоброк.

Зошто ќе го засакате Proseries 50% Protein Bar?

  • најквалитетен извор на протеини во еден производ
  • неверојатни 25 g протеин по чоколада
  • сам 1,3 g шеќери по чоколада
  • неверојатен вкус
  • идеален дел од спортска исхрана

Proseries 50% Protein Bar доаѓа со вкус на јагода и choco crisp.

Употреба:

Конзумирајте како протенска ужинка во текот на денот или како меѓу оброк..

Додатоците во исхрана не се замена за балансирана исхрана и активен начин на живот. Чувајте ја на темно и суво место. Прекумерна конзумација може да има лаксативен ефект.

Состав:

 

На (50 g)

На 100 g

Енергија

794 kJ / 189 kcal

1588 kJ / 378 kcal

Масти

6,2 g

12,4 g

-од кои заситени

3,4 g

6,8 g

Јаглехидрати

11,7 g

23,4 g

-од кои шеќери

1,3 g

2,5 g

-од кои полиоли

10,0 g

19,9 g

Влакна

0,8 g

1,5 g

Протеини

25,2 g

50,5 g

Сол

0,42 g

0,84 g


Состојки: Млечен Протеин, хидролизат од желатин, млечна чоколада со засладувач 17% [малтитол*, какао намаз, полномасно млеко во прав, какао смеса, емулгатор (соја лецитин), арома], агент за задржување на влага (глицерол), парчиња соја 5,4% (протеин од соја, скроб од тапиока, сол), какао намаз, хидролизиран глутен од пченица, обезмастено какао, какао смеса, масло од соја, палмино масло, сол, арома, билни влакна (акација гума), емулгатор (соја лецитин), засладувач (сукралоза). .

Информации за алергени: Содржи млеко соја, пченица и глутен. Може да содржи траги од јајца, кикирики, јаткасти плодови и сезамови семки.

Пакување:

50 g (1 чоколадо)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Најново
Fusion White
3.013 ден.
3.013 ден.
Fusion Bibshort Fusion Bibshort
4.735 ден.
4.735 ден.
Fusion Fusion
3.552 ден.
3.552 ден.
FR-C Donna Jersey FR-C Donna Jersey
4.535 ден.
4.535 ден.

За нас

Адреса:
Smart Idea
Партизанска 94-1/8
7000 Битола
МАКЕДОНИЈА

Ова е продавница каде ќе најдете паметни идеи, за паметни луѓе

Smart Idea не е ДДВ обврзник.

Контакт

  • +38970733341
  • shop@smart-idea.mk

Facebook

Smart Idea © 2020. UKION SHOPS