Proseries Xtreme 60% Protein Bar, 75 g

Proseries Xtreme 60% Protein Bar, 75 g

165 ден.
Производител: Sport Proseries
Шифра на производ: Proseries Xtreme 60% Protein Bar, 75 g
Достапност (кол. на залиха): 10
Количина:

Расположливи опции

* Вкус:

Proseries Xtreme 60% Protein Bar, 75 g

Повеќе протеини од било која чоколада досега !

Новата Proseries  протеинска чоколада содржи најголем удел на протеини на пазарот и токму затоа се вика Xtreme 60% Protein Bar !

На вашето тело протеините му се неопходни за раст, одржување и изградба на здрава мускулна маса и токму затоа во Xtreme 60% протеинската чоколада додадовме 44.9 гр по сервирање. Секоја чоколада дополнително нуди 242 kcal и благодарение на својот одличен нутритивен профил содржи помалце од 5 гр масти и помалце од 0,4 гр шеќери што ја прави идеална доколку вашите цели се дефинирање или топење на несакани масти. Xtreme 60% протеинската чоколада не содржи ниту палмино масло ниту аспартам.

Оптимален сооднос на протеини и јаглехидрати, низок удел на заситени масти и отсутноста на шеќери се одликите кои ја прават Xtreme 60% протеинската чоколада совршена за сите спортисти и рекреативци. Користете наутри како дополна на протеини за време на доручекот или како фит заскуска помеѓу оброци, пред или после тренинг и сл.

Со својот одличен вкус Xtreme 60% протеинската чоколада ќе се топи во вашата уста !

Карактеристики:

  • Proseries Xtreme 60% Protein Bar е чоколада со најголем удел на протеини на пазарот!
  • Полна со протеини кои придонесуваат во одржувањето и обновата на чиста мускулна маса.
  • Содржи 44,9 g протеин во само една чоколада.
  • Со низок удел на заситени масти.
  • Без шеќери
  • Содржи 242 kcal по сервирање.
  • Без аспартам и палмино масло.

Употреба:

Конзумирајте како ужиуна.

Додатоците во исхрана не се замена за здрава и балансирана исхрана и активен начин на живот. Чувајте ги на темно и суво место. Производот содржи повеќе од 10 г/100 г полиоли и прекумерна конзумација може да има лаксативен ефект.

Состав:

 

На 100 g

На 75 g

Енергија

1366 kJ / 323 kcal

1024 kJ / 242 kcal

Масти

4,2 g

3,2 g

-од кои заситени

0,9 g

0,7 g

Јаглехидрати

17,8 g

13,4 g

-од кои шеќери

0,3 g

0,2 g

-од кои полиоли

16,9 g

12,6 g

Влакна

0,6 g

0,5 g

Протеини

59,9 g

44,9 g

Сол

0,56 g

0,42 g

Состојки: Протеин од млеко, хидролизат од желатин, агент за задржување на влага (глицерол), парчиња соја 4,2% (протеин од соја, обезмастено какао, скроб од тапиока), масло од соја, обезмастено какао 1,8%, арома, сол, засладувач (сукралоза).

Информации за алергени: Произведено во капацитети кои работат со соја, јајца, кикирики, сезамови семки, јаткасти плодови и глутен.

Пакување:

75 g (1 чоколадо)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Најново
Fusion White
3.013 ден.
3.013 ден.
Fusion Bibshort Fusion Bibshort
4.735 ден.
4.735 ден.
Fusion Fusion
3.552 ден.
3.552 ден.
FR-C Donna Jersey FR-C Donna Jersey
4.535 ден.
4.535 ден.

За нас

Адреса:
Smart Idea
Партизанска 94-1/8
7000 Битола
МАКЕДОНИЈА

Ова е продавница каде ќе најдете паметни идеи, за паметни луѓе

Smart Idea не е ДДВ обврзник.

Контакт

  • +38970733341
  • shop@smart-idea.mk

Facebook

Smart Idea © 2020. UKION SHOPS