Proseries Protein Bar 35 g
  • Proseries Protein Bar 35 g

Proseries Protein Bar 35 g

70 MKD
Производител: Sport Proseries
Шифра на производ: Proseries Protein Bar 35 g
Достапност (кол. на залиха): 10
Количина:

Расположливи опции

* Вкус:

Proseries Protein Bar 35 g

PROSERIES Protein Bars се чоколади кои доаѓаат во чоколадна и овошна варијанта, содржат 31% протеин и имаат феноменален вкус. Произведени во ЕУ, одлични за сите навлечени на фитнес и слатки работи.

Карактеристики:

  • Содржи 31% протеин по чоколадце од 35 g
  • Одличен спортски snack или десерт
  • Со намалена концетрација на шеќери и масти
  • Феноменален вкус
  • Погодно зса вегетаријанци
  • Без аспартам

Состав:

Нутритивни вредности 100 g 35 g*
Енергетска вредност 1384 kJ / 331 kcal 484 kJ / 116 kcal
Масти 11,3 g 3,9 g
од кои заситени 6 g 2,1 g
Јаглехидрати 29,9 g 10,5 g
- од кои шеќери 4 g 1,4 g
- од кои полиоли 24,4 g 8,5 g
Влакна 12,4 g 4,3 g
Протеини 31,2 g 10,9 g
Сол 0,72 g 0,25 g

*1 чоколадце = 1 порција = 35g

Ovaj sastav odnosi se na okus Chocholate. Imajte na umu da odabirom druge opcije/okusa nutritivne vrijednosti mogu varirati.

Proseries Protein bar,  chocolate flavor Протеин бар со вкус на чоколадо Додаток во исхрана Состојки: Млечен протеин, млечна чоколада со засладувачи 20%(малтитол, путер од какао, млеко во прав, какао маса, емулгатор (соја лецитин),арома), згуснувач (полидекстроза), стабилизатор(сорбитол сируп), хидролизиран пченичен глутен, состојка за задржување на влага ( глицерол),какао маса,какао со намалена содржина на масти, сончогледово масло, сол, вкус, емулгатор (соја лецитин), засладувач ( сукралоза), боја (ликопен). Алергени: Произведено во фабрика каде се користат јајца, јаткасти производи, кикирики и сусам Начин на конзумирање: Конзумирајте 1 сервирање на ден како меѓуоброк

 

Пакување:

35 g (1 чоколадо)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Адреса:
Smart Idea
Партизанска 94-1/8
7000 Битола
МАКЕДОНИЈА

Ова е продавница каде ќе најдете паметни идеи, за паметни луѓе

Smart Idea не е ДДВ обврзник.

Контакт

  • +38970733341
  • shop@smart-idea.mk

Facebook

Smart Idea © 2019. UKION SHOPS