Snickers Protein Bar, 51 g
  • Snickers Protein Bar, 51 g

Snickers Protein Bar, 51 g

230 MKD
Производител: Mars
Шифра на производ: Snickers Protein Bar, 51 g
Достапност (кол. на залиха): 10
Количина:

Snickers Protein Bar, 51 g

Ако сте во потрага по нови и вкусни извори на протеини тогаш ќе бидете воодушевени од новите протеински чоколади.

Snickers Protein Bar содржи само 200 калории и хранливи вредности какви што можат да се очекуваат од планетарно познатото колаче. Овој пат на формулата додадени 18гр протеини без никаква промена на легендарниот вкус.

  • Препознатливиот  и феноменален вкус на Snickers сега со 18гр протеин
  • Протеини од различни извори
  • Само 200 калории по чоколадо
  • Погоден како заменски оброк со низок удел на масти
  • Идеален snack

Состав:

Нутритивна вредност На сервирање (1 чоколадце = 51 g) На 100 g
Енергетска вредност 835 kJ/199 kcal 1636kJ/391kcal
Протеини 18,2 g 35,6 g
Јаглехидрати 18,4 g 36,1 g
од кои шеќери 9,5 g 18,6 g
Масти 7,1 g 13,9 g
- од кои заситени 2,7 g 5,3
Сол 0,17 g 0,33 g

Протеинскко колаче со карамела слој и кикирики прекриен со млечна чоколада.

Состојки: Протеинска смеса (19%) (Изолат од протеин од МлекоМлечен протеин , Концентрат од протеин од сурутка (од млеко), емулгатор (Соја Лецитин)), Млечна Чоколада, (15%) (Шеќер, Путер од какао, Обезмастено Млеко во прав, Какао Смеса, Лактоза и протеин од сурутка (од млеко), масло од палам, сурутка во прав (од млеко), Млеко, Масти, Емулгатор (Соја лецитин, Е476), Шеќер Емулгатор (“471)), Стабилизатор (пектин), Сол, Природни ароми, Хумектант, (Малитол), Кикирики (10%), Брашно од кикирики, фрукто олигосахарид, природни ароми (Кикирики). Сол, Бои, (Чиста карамела), Антиоксидант.

Може да содржи кирики ,бадеми, лешници, пекан ореви, Глутен и јајца. Не погоден за вегетаријанци.

Да се чува на ладно и суво место настрана од директна сончева светлина.

Пакување:

51 g (1 парче)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Адреса:
Smart Idea
Партизанска 94-1/8
7000 Битола
МАКЕДОНИЈА

Ова е продавница каде ќе најдете паметни идеи, за паметни луѓе

Smart Idea не е ДДВ обврзник.

Контакт

  • +38970733341
  • shop@smart-idea.mk

Facebook

Smart Idea © 2019. UKION SHOPS