Zero Sauce, Thousand Island 425 ml

Zero Sauce, Thousand Island 425 ml

340 MKD
Производител: Sport Proseries
Шифра на производ: Zero Sauce, Thousand Island 425 ml
Достапност (кол. на залиха): 10
Количина:

Zero Sauce, Thousand Island 425 ml

340,00ден

Зачинете ги вашите оброци со највкусниот намаз!

Од сега можете да уживате во својата омилена храна без грижа на совест! Многу лесен намас со освежувачки вкус. Без разлика дали внимавате на внесот на калории, сте во подготовки за натпревар или едноставно водите здрав и активен начин на живот, Цезар намазот без калории е идеален избор за вас.

Зачинете салати, пилешко и се останато со што сакате да јадете Цезар намаз бидејќи бројот на калории, јаглехидрати, масти шеќери и холестерол е занемарливо ниска.

Карактеристики:

  • богата и кремаста текстура
  • за уживање без грижа на совест
  • совршен за исхрана со редуциран внес на калории
  • ниско ниво на јаглехидрати, калории и соли
  • без глутен
  • без шеќери и масти
  • намалена енергетска вредност

Употреба:

Додадете 1 сервирање (5 мл) во оброците за да подобритее вкус. Одвојувањето е природна појава затоа добро протресете пред употреба.

 

5 мл

100 мл

Енергетска вредност

3 kJ / 1 kcal

58 kJ / 14 kcal

Масти

0 г

<0.5 г

-од кои заситени

0 г

0 г

Јаглехидрати

<0.5 г

1.6 г

-од кои шеќери

0 г

<0.5 г

Влакна

<0.5 г

1.8 г

Протеини

0 г

<0.5 г

Сол

<0.5 г

2.47 г

Состојки: Вода, доматна паста, мелена слатка пиперка, екстрат од целер, екстракт од лук, екстракт од кромид, екстракт од црн пипер, засладувач (сукралоза), згуснувач (цитрусни влакна, ксантан гума), арома, конзерванс (калиум-сорбат), сув босилек, бои (титаниум диоксид), сол, алкохолен оцет 10%.

Информации за алергени: Може да содржи остатоци од млеко, соја, глутен, школки, јајца.

Начин на чување:  Да се чува на суво и ладно место на температура под 25 степени целзиусови. Да не се изнесува на директна светлина и топлина. По првото отварање чувајте во фрижидер и потрошете го во рок од 4 недели.

Нето количина: 425 мл

Производител: Произведено во ЕУ

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Адреса:
Smart Idea
Партизанска 94-1/8
7000 Битола
МАКЕДОНИЈА

Ова е продавница каде ќе најдете паметни идеи, за паметни луѓе

Smart Idea не е ДДВ обврзник.

Контакт

  • +38970733341
  • shop@smart-idea.mk

Facebook

Smart Idea © 2019. UKION SHOPS