Zero Syrup Cookies & Cream 425 ml

Zero Syrup Cookies & Cream 425 ml

340 MKD
Производител: Sport Proseries
Шифра на производ: Zero Syrup Cookies & Cream 425 ml
Достапност (кол. на залиха): 10
Количина:

Zero Syrup Cookies & Cream 425 ml

340,00ден

Zero Calories Syrup 425 ml Cookies & Cream – Сируп со нула калории со вкус на колаче и крем во пакување од 425 мл

Неверојатно искуство на вкусови, без шеќери, без масти

Упаство за употреба: Добро протресете пред употреба. Одвојувањето се случува по природен пат затоа протресете. Ставете 1 сервирање (5 мл) во оброци за подобрување на вкусот

Нутритивни вредности; големина на сервирање 5 мл; бр.на сервирања 85

 

5 мл

100 мл

Енергетска вредност

2 kJ / 0 kcal

34 kJ / 8 kcal

Масти

0 г

0 г

-од кои заситени

0 г

0 г

Јаглехидрати

0 г

1.7 г

-од кои шеќери

0 г

0 г

Влакна

0 г

1.6 г

Протеини

0 г

0 г

Сол

0 г

0.04 г

Состојки: Вода, Арома, Згуснувач, Обезмастено какао во прав, Засладувач (сукралоза), Конзерванси (Калиум-сорбат, Натриум-бензоанат)

Информации за алергени: Може да содржи остатоци од млеко, соја, глутен, школки, јајца.

Начин на чување:  Да се чува на суво и ладно место на температура под 25 степени целзиусови. Да не се изнесува на директна светлина и топлина. По првото отварање чувајте во фрижидер и потрошете го во рок од 4 недели.

Нето количина: 425 мл

Производител: Произведено во ЕУ

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Адреса:
Smart Idea
Партизанска 94-1/8
7000 Битола
МАКЕДОНИЈА

Ова е продавница каде ќе најдете паметни идеи, за паметни луѓе

Smart Idea не е ДДВ обврзник.

Контакт

  • +38970733341
  • shop@smart-idea.mk

Facebook

Smart Idea © 2019. UKION SHOPS