Витамини и здравје

Витамините и минералите се многу важни додатоци во исхраната, супстанции неопходни за живот, раст и здравје што нашето тело не само што може да ги произведува и затоа треба да бидат присутни во нашата диета. Витамините ни даваат сила и го регулираат метаболизмот. Тие се борци против замор и многу болести и се грижат за нашето здравје и виталност. Од минералите се бара да се зачува деликатната јонска рамнотежа на клеточната течност, да се изградат коски и крвни клетки, електрохемиска активност во нервните клетки и да се регулира тонусот на мускулите.

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
Mega Arginine 120 caps
Mega Arginine 120 caps L-аргининот  е условна есенцијална аминокиселина, што значи дека во н..
1.490 ден.
Tribulus Pro, 270 капсули
Со гордост ви го претставиме моментално најмоќниот екстракт од Tribulus Terrestris со масивни 95% Са..
1.990 ден.
Tribulus Pro, 90 капсули
Со гордост ви го претставиме моментално најмоќниот екстракт од Tribulus Terrestris со масивни 95% Са..
1.090 ден.
Doc Vitamin C
Doc Vitamin C е во форма на таблети со продолжено ослободување и е дизајниран да се ослободи во подо..
190 ден.
Doc Multivitamin Woman
Doc Multivitamin Woman е мултивитаминска/минерална формула специјално формулирана да ги задоволи уни..
290 ден.
Doc Multivitamin Man
Doc Multivitamin Man е мултивитаминска/минерална формула специјално формулирана да ги задоволи уника..
280 ден.
Doc Magnesium
Doc Magnesium. Магнезиумот е клучен минерал што му е потребен на човечкотот тело за одржување на ..
280 ден.
Doc Hydralyte
Doc Hydralyte е специјализиран додаток во исхраната за орална употреба, кој се користи за брза ..
280 ден.
Doc Hyaluronic
Doc Hyaluronic 50ml   Doc Hyaluronic Acid чиста био-хијалуронска киселина, произведенa по..
1.300 ден.
Doc Hair
Doc Hair Оптимална нега за силна и здрава коса. Doc Hair напредна формула која комбинира колаг..
630 ден.
Doc Collagen
Doc Collagen 250ml Doc Collagen висококвалитетен додаток во исхрана за пиење, кој содржи сертифиц..
1.300 ден.
Doc Coenzyme Q10
Doс Coenzyme Q10 висококвалитетен додаток во исхрана кој содржи Коензим Q10 (CoQ10), збогатен со Вит..
510 ден.
Doc B-Complex
Doc B-Complex ги содржи сите есенцијални Б витамини во 1 таблета. Витамин Б-комплекс не се однесува ..
280 ден.
Doc Aloe Vera
Doc Aloe Vera   Doc Aloe Vera со Органски Алое Вера гел (barbadensis miller) со 99,7% чис..
640 ден.
Zinc
Цинк, 90 капсули Минерал што значи живот! Цинк е суштински минерал, што значи дека не само што м..
710 ден.
Витамин Д3
Витамин Д3, 180 капсули Сонце од линијата на Леовитал! Витаминот Д3 честопати се нарекува..
730 ден.

За нас

Адреса:
СМАРТ ИДЕА
Партизанска 94-1/8
7000 Битола
МАКЕДОНИЈА

Ова е продавница каде ќе најдете паметни идеи, за паметни луѓе

Smart Idea не е ДДВ обврзник.

Контакт

  • +38970733341
  • shop@smart-idea.mk

Facebook

Smart Idea © 2021. UKION SHOPS