Doc Hair

Doc Hair

630 ден.
Производител: Doc Pharma
Шифра на производ: Doc Hair
Достапност (кол. на залиха): 3
Количина:

Doc Hair

Оптимална нега за силна и здрава коса.

Doc Hair напредна формула која комбинира колаген тип II, збогатена со витамин Ц, биотин, бакар, селен и цинк со цел подобрување на состојбата на косата. Една таблета комплетно за здравје и убавина.

Колагенот тип II во комбинација со витамините и минералите придонесува за здрава и цврста коса.

Колаген игра голема улога во обновувањето на клетките и е одговорен за одржување на силата и еластичноста на коските, зглобовите, тетивите, кожата, очите, внатрешните органи, ноктите и косата.

Како што старееме, косата може да стане сува и кршлива. Колагенот може да се користи за третирање на сува и кршлива коса. Колагенот тип II допринесува во зголемување на влагата на косата и поправка на сплитните краеви. Колаген, исто така, може да ја намали појавата на сиви влакна. Колаген во голема мера помага во растот и регенерацијата на косата.

·         Цинкот придонесува за одржување на нормална коса.

·         Селен придонесува за одржување на нормална коса и нокти.

·         Бакар придонесува за нормална коса и пигментација на кожата. Бакар придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес.

·         Биотинот придонесува за одржување на нормална коса, кожа, нормално функционирање на нервниот систем и нормален метаболизам што дава енергија.

 

Дозирање

Една таблета дневно по јадење или како што ќе Ви препорача лекар.

Не ја надминувајте препорачаната дневна доза. Додатоци во исхраната не служат како замена за добро избалансираната исхрана. Овој производ не е наменет за превенција, терапија или лекување на човечки болести. Консултирајте се со вашиот лекар доколку сте бремени, користите лекови или имате здравствени проблеми. Да се ​​складира подалеку од деца во суво опкружување и на собна температура (максимум 25 °C)

Производите на Doc Pharma се дизајнирани со целосно почитување на човековата природа и врз основа на потребите на современите луѓе, кои се борат, да ги исполнат прекумерните барања на модерното време. Додатоци во исхрана од брендот DOC се произведени со гаранции за фармацевтски производ. Во процесот на производство се користат природни и лабораториски корисни состојки со висок квалитет, одлична чистота и секогаш во концентрации идеални за потребите на современите мажи и жени.

 

Активни состојки

Содржина / 1таблета

Витамин Ц

80 mg

Цинк (како цинк цитрат)

10 mg

Колаген Тип II

10 mg

Бакар

0,5 mg

Биотин

50 mcg

Слен

27,5 mcg

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Најново

За нас

Адреса:
СМАРТ ИДЕА
Партизанска 94-1/8
7000 Битола
МАКЕДОНИЈА

Ова е продавница каде ќе најдете паметни идеи, за паметни луѓе

Smart Idea не е ДДВ обврзник.

Контакт

  • +38970733341
  • shop@smart-idea.mk

Facebook

Smart Idea © 2021. UKION SHOPS