Најново
Suunto Spartan Sport Wrist HR Copper
 • Suunto Spartan Sport Wrist HR Copper
 • Suunto Spartan Sport Wrist HR Copper
 • Suunto Spartan Sport Wrist HR Copper

Suunto Spartan Sport Wrist HR Copper

32.000 MKD
Производител: Suunto
Шифра на производ: Suunto Spartan Sport Wrist HR Copper
Достапност (кол. на залиха): 1
Количина:

Suunto Spartan Sport Wrist HR All Black

Suunto Spartan Sport Wrist HR е најнапредниот мултиспорт GPS часовник со екран на допир во боја, пулс монитор на рачен зглоб, компас кој е водоотпорен до 100м со батерија која има времетраење до 12 саати во тренинг мод. Со 80 однапред конфигурирани спорт модови и голем брок сензори наменети за индивидулани спортови, Suunto Spartan Sport Wrist HR е идеален тренинг партнер кој ќе ја подигне вашата форма на ново ниво. Следете го вашиот и напредокот на другите, споделувајте и тренирајте паметно со овој спортски уред. Откријте нови рути и места за тренинранје преку Suunto Movescount порталот кој користи топлински карти и дозволете навигацијата да ве води.

Suunto Spartan Sport Wrist HR саатите рачно се произведуваат во Финска и имаат издржлив тенок дизајн кој е оптимален за било која активност.

Користете ја Suunto Movescount App  за планирање на тренинзи.  Можете да го прилагодите вашиот уред за време на актвиноста и до ги споделувате вашите искуства.

Спремен за авантура:

 • Водоотпорност до 100 m
 • Времетраење на батерија од 8 sati во Full Power 1 sec GPS fix rate за најдобра GPS прецизност.
 • Времетраење на батерија од 12 sati воPower Save 1 sec GPS fix rate за солидна GPS прецизност
 • Екран на допир во боја, кој се гледа на отворено со 3 акциска „гумба”
 • GPS/GLONASS следење и навигација со меѓуточки и повратна рута
 • FusedAltiTM - комбинација од GPS и барометарски сензори за точно прикажување на надморска височина
 • Компас со дигитална компензација

Специфични спортски функции:

 • Мерење на откучувања на зглоб за зголемена практичност
 • Компатабилен со Suunto Smart Senzor лента (не доаѓа со купување на саатот)
 • Suunto FusedSpeedTM за точно мерење на темпо и каденца
 • Подршка со повеќе од 80 спортови со интервали
 • Training load сумирање на месечно ниво на сите активности*
 • План за одмор и обнова по завршена активност или трка*
 • Време на обнова и моментални резултати* за следење на статусот на одморот
 • Личен рекор по спорт, cycling power и висина
 • Функции за планирање на тренинг програми и рути „from coach to watch“**

Карактеристики по спортови:

 • Трчање: приказ на круг со пулс и темпо во реално време
 • Компатабилност со Stryd running power сензорот
 • Велосипедизам: приказ на круг со пулс, сила и брзина во реално време
 • Компатабилност со Suunto велосипедистички сензори и BLE сензори за мерење сила
 • Пливање во базен и на отворени води: автоматски интервали и пулс (опционално)
 • Триатлон и мултиспорт мод (промена на спорт по движење)

Збогате го вашето искуство и споделете:

 • Снимете Suunto Movie од својот тренинг со 3D карти, со основни дрижења и фотографии **
 • Споделете ги вашите искуства моментално на социјалните мрежи *
 • Следете ја активноста на вашите пријатели преку activity feed на Suunto Movescount*

Comunitty Support

 • Лични рекорди и увид и споредба со тренинзите на другите корисници* &**
 • Тренирајте и споредете се со други корисници*
 • Откријте нови и лични рути благодареие на топлински карт*, пренесети ги на уредот и навигирајте

Дневна употреба и поврзливост:

 • Променливи екрани
 • 24/7 активно следење на чекори и калории
 • Инстантен граф од пулсот и топењето на калории
 • Следете го пулсот во мирување
 • Планирање на рути и тренинзи, известувања од телефон
 • Јазици: EN, CS, DA, DE, ES, FI, FR, IT, JA, KO, NL, NO, PL, PT, RU, SV, ZH

na Suunto Movescount, ** со Suunto Movescount App мобилна апликација за  iOS и Android

Napomena! Suunto Spartan Sport Wrist HR satovi su Bluetooth Smart kompatibilni, nisu kompatibilni s ANT+™

suunto-sports

Технички спецификации:

 • Димензии: 50 x 50 x 16.8 mm
 • Тежина: 72 g
 • Материјал на прстен: Челик
 • Стакло: Минерален кристал
 • Материјал на лежиште: Полиамид
 • материјал на каишката: Силикон

Во кутијата:

 • Suunto Spartan Sport Wrist HR, Copper, Special Edition
 • USB кабел за напојување
 • Документација

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

За нас

Адреса:
Smart Idea
Партизанска 94-1/8
7000 Битола
МАКЕДОНИЈА

Ова е продавница каде ќе најдете паметни идеи, за паметни луѓе

Smart Idea не е ДДВ обврзник.

Контакт

 • +38970733341
 • shop@smart-idea.mk

Facebook

Smart Idea © 2020. UKION SHOPS