Потребна ви е помош?
0038970733341

Air step Balance

7.850 ден.
  • Производител: AzaFit
  • Шифра:Air step Balance
  • Достапност:1


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.

Air step Balance е верзија на BOSU Balance.

ОПРЕМА ЗА ПРОФЕСИОНАЛНА УПОТРЕБА

Баланс на топка е одличен реквизит што се користи од една страна како полу-круг за чекор и безброј други вежби, а од друга како платформа за рамнотежа.

Bosu ви овозможува да тренирате главно стабилизирачки мускули поради неговата нестабилна основа, што подразбира нивна адаптација.

Може да се користи од двете страни: со основата потпрена на подот или свртена нагоре со максимална висина од 24 см.

Тој е насочен кон индивидуалните потреби на секој спортист, без разлика дали барате рехабилитација, координација, истегнување или тренинг со отпор.

Спортистите исто така можат да го подигнат својот тренинг со комбинација на тегови, тегови или други додатоци. Дополнети со две отпорни еластики.

Се користи за обука на рамнотежа, за контрола на нестабилноста и надминување на телесната тежина на човекот во обид да се одржи стабилна позиција.

Сите овие се елементи што ги подготвуваат спортистите за нивните секојдневни напори.

Вежбањето на BOSU веројатно нема да се добие значително од мускулната маса, но вашите мускули, какви и да се, ќе бидат искористени максимум.

Со додавање на еластични рачки, одличен тренер за зајакнување и обликување на горниот дел од телото.

Reference   A023N
  Brand   AZAFIT®
  Color   black and gray
  O   60cm
  Height   24cm
  Weight   11.5kg

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Најново

Pilates Combo Chair

105.000 ден.

Q-ROPE

59.000 ден.

ULTRACONTOUR 5D

0 ден.