Потребна ви е помош?
0038970733341
Power 15 kg Sand Bag Out Of Stock
Power 15 kg Sand Bag

Power 15 kg Sand Bag

5.700 ден.
  • Производител: AzaFit
  • Шифра:Power 15 kg Sand Bag
  • Достапност:Out Of Stock


или од 6 до 36 рати со   за нарачки над 1000 ден.

Product details: Power 15 kg Sand Bag 

Power Bags се користат во обука за развој на стабилност и цврстина на предизвикувачки начин, што не е секогаш можно да се најде на машините за тежина. Тие се произведени со армирани шевови и високо отпорни рачки кои овозможуваат извршување на бројни вежби. Внатре, тие се составени од песок што ги прави удобни кога товарот е поставен, на пример, на рамената.

  • Hard-wearing  quality
  • Different loop grips for a number of grip options
  • Innovative functional training, especially for the trunk and the joint-stabilising muscles
  • Can be filled with up to 25 kg of sand
  • Comes unfilled

Description: Power 15kg Sand Bag

 
The Power 5-25LB Sand Bag is a very versatile piece of equipment. Classic strength training as well as functional training exercises can be performed with this sand bag. As it is filled with sand, it can be adjusted flexibly and weigh up to 25kg. The nature of this product allows it to be dropped on the floor without making much noise or damaging the floor.
WEIGHT na
DIMENSIONS (L X W X H) na
BRAND

COLOR

DIMENSION

WEIGHT

 ,  ,  ,  , 

 
 
 
 

Напишете коментар

Ве молиме најавете се или регистрирајте се за да оставите коментар

Најново

Pilates Cadillac Reformer

300.000 ден.

Crash Cushion - Low Noise (pair)

15.000 ден.

Swiss Bar 1.2m / Free Move bar

13.000 ден.

MASSAGE GUN

6.900 ден.

BODY ROLL

0 ден.